V různých částech Egypta mu byly přisuzovány různé vlastnosti.

Opravňoval vstup mrtvých do podsvětí, byl považován za Reovo srdce a jazyk, a někde i za samotného stvořitele všech bohů a světa.

Thoth daroval lidem řeč, vynalezl písmo, měření a počítání a to zejména času. Thoth byl pro své schopnosti i mluvčím a písařem bohů. Účastnil se obřadu „vážení srdce“, kde zapisoval kolikrát dotyčný na otázky bohů odpovídá lživě a jeho srdce je pak na vahách lehčí než pštrosí pero bohyně pravdy Maat a oznamuje duchu zemřelého rozsudek. Thoth byl dárcem i veškerého umění geometrie, architektury a astronomie, také vynálezcem hudby. Byl uznáván i jako bůh měsíce (viz legenda o Nutě).

Thoth bývá zobrazován jako ibis nebo pavián, resp. jako muž s hlavou ibise či paviána. Vždy však se srpem měsíce, neboť funkce boha měsíce byla jeho první a od té se postupně odvíjely další, jako bůh počítání času, postupně počítání vůbec a nakonec všeho vědění.

Kdo může být zasvěcen do Thota?
Pokud chcete dále zasvěcovat, je dobré mít již Mistra Reiki- naučí Vás kroky potřebné k zasvěcování, pokud tuto energii chcete pro svůj rozvoj, může ji mít každý.

Většinou zasvěcuji na dálku