O Denískovi, mém parťákovi jsem Vám už Hafal. Sice už se na nás kouká z psího nebe, ale nedávno jsem zaslechl, jak se Doktorka s Janou smějí nad jednou naší příhodou z brzkého jara loňského roku.
Tak jsem si Hafnul, že Vám ji taky povím. Uvedu Vás do boudy…ehm tedy do obrazu. Doktorka nás s Denískem vozila v kufru auta, měli jsme tam leháro, pohodlí a výhled zadním oknem. V tom kufru, taky měla pro sichr hasičák. Ten velkej, práškovej hasičák. Což o to, chválím, že chtěla, abychom byli v bezpečí, kdyby náhodou. Ale byla to výzva. Asi rok, jsme na něj s Denisem koukali a musím ti tam nahoru kamaráde Hafnout, že jsem fakt rád, že jsme to stihli.
Nevím, jak důvěrně jste seznámeni s funkcí hasícího Haf přístroje, ale k jeho použití, potřebujete následující, uvolnit pojistku a obě packy na madle zmáčknout proti sobě. No pro fenu zlatého retrievera (čti blondýnu), je to neřešitelný problém. Mazáci to zvládají za jízdy v automobilu.
Tak dlouho jsme se kolem toho Haf mrcasili a pacičkovali to, až se nám povedla vykejvat ta Haf pojistka. Teď to ještě otočit tak, aby se vhodným sešlapem obě packy Haf zmáčkly.
Když už jsme to Haf měli, počkali jsme na to nejméně vhodné místo k zastavení, aby z toho Doktorka taky něco měla. A teď Vám to pohafu, jako kdybych byl Doktorka a viděl to.
Jedu si, tak si hezky řídím a najednou slyším z kufru obrovské pšooouuukkkk. Podívám se do zpětného zrcátka a celou zadní část auta až ke stropu zahalí žlutý prach. Žlutý oblak se pomalu blíží po stropě k řidiči. Okamžitě bylo jasné, co se nám povedlo, ale na nadávání není čas. Oblak se blíží.
Rychle někde zastavit a zkontrolovat škody. Před nějakými vraty, ze kterých okamžitě vylezla nerudná důchodkyně, jsme zastavili. Důchodkyně začala nadávat. Doktorka důchodkyni poslala někam… taky už mě tam párkrát poslali, ale ještě jsem tam nikdy nedošel, tak nevím, jak dlouho jí cesta bude trvat.
Otevřela kufr a viděla, jak jsme šikovní. Všude byly dva centimetry žlutého Haf prášku. Denis byl žlutý, já měl model Haf vosa- černo žlutý, v kufru žluto, všude žluto. Doktorka rychle zametla zadní sedadla, pak nás postupně venku oprášila a přesunula nás na zadní sedadla. Prý pak žlutý prášek vyklepávala z auta ještě půl roku.
Denisi, jsme Haf pašáci.